Fagdag: prosessvann, bærekraftkrav og arealkonflikt 

Ved utgangen av året må alle som har produksjonskapasitet på 75 tonn i døgnet ha en plan for hvordan de skal ivareta prosessvann. FHF inviterer til fagdag onsdag 8. mars, der rensing av prosessvann, bærekraftkrav og de økende arealkonfliktene står på agendaen. 

Foto: Sintef Ocean

4. desember 2023 må alle som har produksjonskapasitet på 75 tonn i døgnet ha en plan for hvordan de skal ivareta prosessvann. Det nye regelverket BAT-AEL er komplisert, med ulike regelverk for matproduksjon, restråstoff og slakteri. Og der det tidligere var fokus på smittevern, er det nå miljøpåvirkning og forurensing som står i fokus.  

FHF inviterer til fagdag på Myre onsdag 8. mars, der rensing av prosessvann, bærekraftkrav og de økende arealkonfliktene står på agendaen. Dette er viktig for alle som eier, driver eller rådgir produksjonsanlegg eller havner og arealer tilknyttet slike anlegg.   

Dette vil du ikke gå glipp av, påmeldingsfrist 02. mars. Tips gjerne en kollega! 

Fagdag :: Skreikonferansen 2023 

 

NYHETSARKIV

Forrige
Forrige

Familien Igland overtar Havlandet sin virksomhet

Neste
Neste

Skreikonferansen 2023